Aksidentet Ne Vende Te Punes

Nga QPA

April 1, 2020

Gjatë vitit 2019 në vëndin e punës kanë ndodhur 240 aksidente me 226 punëmarrës të lënduar dhe 14 të vdekur.

Në sektoret që mbulon Inspektorati i Punës janë raportuar 148 aksidente nga të cilat 137 punëmarrësve u janë shkaktuar lëndime trupore ndersa 11 prej tyre kanë pësuar me fatalitet.

 

“Infografikat janë prodhuar me përkrahjen e Bashkimit Europian. Përmbajtja e këtij botimi është përgjegjësi e Qendrës për Politika dhe Avokim dhe në asnjë mënyrë nuk mund të konsiderohet si qëndrim i Bashkimit Europian ose BIRN-it dhe AGK- së”

Në sektorin e Minierave dhe Mineraleve që është në përgjegjësi të Inspektoratit të Minierave dhe Mineraleve, në vitin 2019 janë aksidentuar 92 punëmarrës, 89 prej tyre kanë pësuar lëndime përderisa 3 punëmarrës kanë vdekur në vëndin e punës si pasojë e aksidenteve.

Donec sollicitudin molestie malesuada. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Donec sollicitudin molestie malesuada. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Pellentesque in ipsum id orci porta dapibus. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vestibulum ac diam sit ame

Artikuj Te Ngjashem

Video Storie

Video Storie

Video storia pasqyron disa raste suksesi te kompanive private te cilat ofrojne kushte te pershtatshme te sigurise dhe shendetit ne pune per punetoret e tyre….

Stay Up to Date With The Latest News & Updates

Access Premium Content

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque

Join Our Newsletter

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque

Follow Us

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque